TEREZA RAYS
(ELECTRIC LADY)

PATRON MODERNÍHO ZPĚVU
(POP, ROCK, JAZZ, COUTRY, FOLK...)

Jmenuji se Tereza Rays, vystupuji naživo s kapelou jako ELECTRIC LADY. Jsem kytaristka a zpěvačka. Kapelu jsem založila roku 2013 a debutovou desku "Electrical" jsem natočila v USA roku 2014 v Texasu. Byla jsem a jsem autorkou své muziky i textů, odehrála jsem stovky koncertů za ta léta, mám za sebou nejvíce koncertů v Německu, tour ve Francii, dostala jsem se také do USA nebo i Ruska, Anglie, Rakouska, Polska, Slovenska, atd... Spolupráce například s Ivanem Kralem, J.A.R., Monkey Business, Rytmus, Olga Lounová, ad.. Po návratu z USA jsem se také stala jedinou firemní hráčkou elektrických kytar Fender v ČR.

 

Nyní v roce 2020 / 2021 vydávám svůj největší projekt " TRILOGY" na kterém jsem spolupracovala s významným pruducentem NIGEL LOWISEM, který má za sebou přes 20milionů prodaných hudebních nosičů celosvětově, spolupráci se světovými zpěváky a hudebníky jako je Celine Dion, Stevie Wonder, ad... Mám tu čest být jedním člověkem ze šťastných, který se může pochlubit společnou prací s tímto pánem. V roce 2021 chystá má kapela ELECTRIC LADY tuzemské tour s hostem Pepou Vojtkem a také Českým nár. symf. orchestrem, přes 25 koncertů.

 

Podporuji mladé talenty, myslím, že jsme republika kvalitních muzikantů, zastávám názoru co Čech, to muzikant. Sama jsem vedla hudební školu "SCHOOL OF VOICE" několik let, kterou prošli nejen zpěváci, ale také kytaristi, skladatelé z celé republiky.