top of page
825CC0B2-4CDF-41AA-A3CF-B4D6D3AB63C5.JPEG

Slavnostní vyhlášení vítězů

825CC0B2-4CDF-41AA-A3CF-B4D6D3AB63C5.JPEG

Pavel Šporcl ocení amatérské zpěváky
(Praha, 7. května 2021) V Pražské Music City proběhne 15. května od 19 hodin vyhlášení výsledků unikátní pěvecké soutěže Hlas Česka, Moravy a Slezska, jediné svého druhu na území Česka a Slovenska. Nadšeným amatérům a poloprofesionálům přijde zahrát i houslista světového renomé Pavel Šporcl.
Slavnostní akce proběhne za dodržení všech hygienických opatření, bude živě přenášena na kanálu Youtube https://www.youtube.com/channel/UCwsoS9Cq8zrgDR6NaujW-zA
Zakladatelkou soutěže je operní pěvkyně a pedagožka Ilona Rédlová. „Zúčastnit se mohou všichni amatéři a poloprofesionálové od 8 do 99 let. Soutěží se v klasickém a moderním zpěvu, důležitou součástí této soutěže je i autorská tvorba. Velmi si vážíme toho, že patronkou pro klasický zpěv je již 4. rokem operní pěvkyně Jana Šrejma Kačírková, držitelka tří Cen Thálie“, řekla k soutěži Rédlová. Dalšími porotci jsou například klavírista a zpěvák Václav Tobrman, bluesová zpěvačka Jana Štromská, operní pěvkyně Stanislava Šinkovská, kteří v rámci večera také vystoupí.
„Když mne pořadatelé oslovili, abych tuto soutěž podpořil a vystoupil na koncertě, neváhal jsem“, řekl ke své účasti Šporcl. „Jsem rád, že hudba a kultura žije, že se pořád najdou lidé, kteří se do ní chtějí zapojit, buď jako aktivní účastníci nebo pořadatelé. Hlas je vlastně jediná soutěž, která v této nelehké době podporuje zpěváky a motivuje je k dalšímu studiu. Do on-line ročníků se přihlásilo přes 500 soutěžících, což je báječné“, dodal.
Soutěž organizuje Hlas Česka, z. s., jejímž prvořadým cílem je podporovat kulturu a umění v ČR.
Více informací a kontakt:
Ilona Rédlová ředitelka soutěže a předsedkyně Hlas Česka, z. s. Tel: 602 606 204
web: www.hlasceska.com
YT: https://www.youtube.com/channel/UCwsoS9Cq8zrgDR6NaujW-zA
FCB: https://www.facebook.com/HlasCeskaMoravyaSlezska
IG: https://www.instagram.com/?hl=cs

V Krnově, dne 7. května 2021

bottom of page