O Nás

Zakladatelkou je operní pěvkyně a pedagožka Ilona Rédlová dipl.um., která má za cíl propojit klasický zpěv se zpěvem moderním a dát příležitost mladým talentům, kteří se ukáží renomovaným umělcům a producentům. Ti nejlepší z nich dostanou možnost spolupracovat s uměleckou agenturou Nemoros, zazpívají si na významných koncertech, setkají se s osobnostmi, které jim dají do života cenné rady a zkušenosti.

Je nutno říci, že tato pěvecká soutěž je jediná svého druhu v ČR a SR. Dává příležitost talentovaným zpěvákům nejen v klasickém zpěvu, v populárním zpěvu a v komorním zpěvu. Ojedinělá je také tím, že kategorie jsou rozdělené nejen dle věku, ale také dle školy.

Vyhlašovatelem a hlavním pořadatelem je nezisková organizace Hlas Česka, z. s. a soutěž je finančně podporována městem Krnovem. 

Do prvního i druhého ročníku se každý rok přihlásilo cca 150 soutěžích z celé ČR a SR.

Do soutěže se mohou přihlásit všichni od 8 do 99 let. 

Kategorie jsou rozdělené nejen podle věku, ale také podle školy. Proto se nemůže stát, že by student konzervatoře soutěžil s někým, kdo se zpěvu věnuje jen okrajově na ZUŠ.

 

V roce 2018 soutěž zaštítil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje a místostarosta města Krnova Jan Krkoška.

V roce 2019 soutěž zaštítil hejtman Moravskoslezského kraje a poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky prof. Ing. Ivo Vondrák Csc.

V roce 2020 soutěž zaštítili Ministerstvo kultury a hejtman Moravskoslezského kraje a poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky prof. Ing. Ivo Vondrák Csc.

V roce 2021 soutěž zaštítil hejtman Moravskoslezského kraje a poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky prof. Ing. Ivo Vondrák Csc.

zastita_MKCR_web.jpg
Záštita - Moravskoslezský kraj 2021.png
Bar2.png
Nemoros.png
Moravskoslezský kraj.png