Dominika.png

DOMINIKA LUKEŠOVÁ

(SUPERFINALISTKA SUPERSTAR 2020)

PATRON II. KATEGORIE MODERNÍHO ZPĚVU

TVÁŘ INSTAGRAMU HLASU ČESKA

Jsem zpěvačka, multiinstrumentalistka a superfinalistka televizní soutěže Superstar 2020. Momentálně studuji populární zpěv třetím rokem na Pražské konzervatoři u profesorky Lídy Nopové. Mým velkým snem je dostudovat konzervatoř a odjet studovat jazzovou hudbu na 1-2 roky někam do zahraničí.

 

Má velká vášeň jsou hudební nástroje. Od svých 6-ti let hraju na klavír, sedm let jsem hrála na housle, u nás na konzervatoři chodím na hodiny kytary a bicí a sama se učím na ukulele a basovou kytaru. Moc ráda poslouchám jazz, pop, rock, swing, funk, ale i vážnou hudbu.

 

Ve svých 14-ti letech jsem se zúčastnila soutěže Česko Zpívá, kde jsem se umístila na 3. místě. Poté jsem začala pravidelně docházet na přípravné kurzy, kde jsem se učila na přijímací zkoušky na Pražskou konzervatoř a v roce 2018 jsem nastoupila do prvního ročníku.

V roce 2019 jsem se také zúčastnila soutěže HLAS SLEZSKA a vyhrála první místo ve své kategorii. Tato soutěž mi umožnila nahrát svoji první autorskou píseň „I’ll steal away“, kterou pro mě napsali Jirka Vidasov a Alasdair Bouch skrze agenturu Nemoros.

 

S rokem 2020 přišla další řada televizní soutěže Česko Slovenská Superstar, do které jsem se rozhodla přihlásit. Získala jsem spoustu nových zkušeností, poznala hromadu nových lidí a vyzkoušela jsem si vystupování v živém televizním přenosu.

Umístila jsem se na čtvrtém místě a díky této soutěži jsem podepsala smlouvu s vydavatelstvím Warner Music.

 

Nové dva singly „Homeland a Beyond the stars“, které jsem vydala po soutěži Superstar se probojovaly do českých hitparád a music charts, kde několikrát za sebou vyhrávaly první příčku.

Můj singl „Homeland“ hráli také na Frekvenci 1, Rádiu Junior a byl zařazen do Óčko chart.

Letos jsem byla nominovaná do kategorie „zpěvačka roku“ v Hudebních cenách Evropy 2 2020.

3A8D38E3-2F12-47E5-BE9B-2E466D919C52.jpe
Bar2.png
Nemoros.png
Moravskoslezský kraj.png