LEKTOŘI

Marie Veliká.JPG.jpg
07BEED8C-68CD-4F1B-994A-B517BCB030A6_edi
foto ufficiale 1.jpg
Zbořil P._edited.jpg
1234.jpg

Marie Veliká

Marie Veliká působí jako pedagog v soukromé ZUŠ s.r.o v Krnově od roku 2005. Studium sólového zpěvu absolvovala na Lidové konzervatoři v Ostravě. V ZUŠ s.r.o. vyučuje Pěveckou hlasovou výchovu - populární zpěv a pěvecký soubor.  Spolupracuje s MŠ Náměstí míru, MŠ Svatováclavská, kde se věnuje výuce zpěvu dětí předškolního věku.

V roce 2010 získala ocenění Muzikant regionu - jako zpěvačka kapely M.A.S.H a Ripe for blues. Je držitelkou Ocenění v kultuře za rok 2018 za dlouhodobý přínos v kultuře města Krnova. Je členkou několika hudebních souborů, kapel – např. jazzové kapely Swing kvartet Bruntál, bluesrockové kapely Maryband.

Ilona Rédlová, dipl. um.

Absolventka konzervatoře v Českých Budějovicích (2003), ze třídy prof. Š. Hraničkové. V roce 1998 získala 1. cenu na XXII. Soutěžní přehlídce konzervatoří v Pardubicích. V roce 2003 byla semifinalistkou mezinárodní soutěže Hans Gabor Belvedere ve Vídni. V roce 2010 získala cenu divadla J.K.Tyla v Plzni na Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech. Po maturitě v roce 2000 vstoupila na Univerzitu Mozarteum v Salzburgu do třídy prof. I. Janser – Mayr. Zúčastnila se mnoha prestižních vystoupení, jako např. Festivalu mladých umělců evropských zemí v Pasově, koncertního turné ve francouzském Nancy, vystoupila na zahajovacím koncertu Dnů francouzské kultury. Hostovala v Moravském divadle v Olomouci, Státní opeře v Bánské Bystrici, Národním divadle v Brně, v Národním divadle Moravskoslezském v Ostravě, v divadle J.K.Tyla  v Plzni nebo ve Státní  opeře v Košicích. Pravidelně koncertuje v zahraničí (Německo, Rakousko, Maďarsko, Francie). V roce 2009 získala Opavskou Thálii za roli Ljubaši v Carské nevěstě od N.Rimskiho - Korsakova a v roce 2015 získala Cenu diváka ve Slezském divadle v Opavě. Věnuje se též pedagogické činnosti. Mnoho jejích žáků složilo přijímací zkoušky na konzervatoř i univerzitu. V letech 2006 - 2015 byla sólistkou opery ve Slezském divadle v Opavě.  Je držitelkou dvou ocenění města Krnova za vynikající pedagogické výsledky za rok 2017 a za realizaci pěvecké soutěže Hlas Slezska (Hlas Česka, Moravy a Slezska) za rok 2019.

V současnosti působí jako pedagog na ZUŠ v Krnově, vyučuje sólový, klasický, muzikálový a populární zpěv. Vede pěvecký sbor Voices. Věnuje se koncertní činnosti a spolu s klavíristkou Denisou Strnadovou tvoří koncertní DUO Denil. Je ředitelkou československé pěvecké soutěže Hlas Česka, Moravy a Slezska a předsedkyní spolku Hlas Česka z. s., který podporuje kulturu a umění v celé ČR.

 

Luca Gualco

Luca Gualco pochází z italského Janova. Vystudoval klavír na konzervatoři G. Verdiho v Turíně u Maestra profesora Luise Landea, asistenta Maestro Claudio Arrau, u kterého také studoval hru na klavír. Od roku 1991 začal v italském Janově vyučovat hru na klavír, a to na základních školách i soukromě. V divadle v Janově a také na ostrově Malta působil také jako korepetitor. V 90. letech absolvoval stáž na AMU v Praze u prof. Jana Panenky. Začal spolupracovat a koncertovat s Pražskými madrigalisty pod vedenim Damiana Binettiho, s nimiž procestoval celou Evropu. Po roce 2000 koncertoval na samostatných koncertech po celém světě. Byl dvorním korepetitorem italské sopranistky Celestiny Casapietry, sólistky Staadt Oper Berlin a koncertoval v Německu a Itálii. V roce 2011 vydal CD "Ballata sull'oceano" a v roce 2013 autorské CD pro klavír a orchestr s Filharmonií Sofia, dále vydal CD a knihu pro děti "Jak mluví zvířátka". V létě 2011 koncertoval v Jižní Americe - Argentina, Chile a Paraguay (solo piano + orchestr). Ve Slezském divadle v Opavě pracoval jako korepetitor. Stal se patronem dětí s vadami zraku ( ZŠ Havlíčkova Opava). Navázal spolupráci s Nadací ČR Světluška. Vydal také CD a knihu pro děti "Jak mluví zvířátka" za podpory Českého rozhlasu Ostrava. Nyní pracuje jako učitel hry na klavír na ZUŠ s.r.o.  v Krnově a od r. 2021 také na CKNŘ v Opavě, kde vyučuje obligátní klavír.

 

 

 

Pavel Zbořil

Hře na kytaru se věnuje již řadu let, má dlouholetou praxi ve vystupování na pódiích. Studium hry na kytaru absolvoval na Lidové konzervatoři v Ostravě.

Hrál v různých rockových kapelách HMTD (Krnov), Maraton (Horní Benešov), Autogen (Praha).

Queen revival Princess (Krnov) – v této kapele působí již 23 let a odehrál s ní již ca. 1400 koncertů po celé Evropě.

 

 

 

 

Václav Strouhal

Václav Strouhal vyučuje hru na klavír, hru na elektronické klávesové nástroje a hru na trubku. Již od mládí působil a působí v několika regionálních hudebních seskupení a kapelách jako hráč na klavír, klávesové nástroje, trubku a příležitostně i na kytaru. Má mnohaleté zkušenosti v několika hudebních žánrech – dechová hudba, komorní hudba, vážná hudba, big beat, jazz, swing, blues. Svůj hudební rozhled se snaží implementovat i do výuky svých žáků. Je členem hudebních souborů Swing kvartet (Bruntál), Maryband (Krnov), All Stars Tribute (Rýmařov). Dálkově studuje hru na trubku a obligátní klavír na Církevní konzervatoři v Opavě.