top of page

ILONA RÉDLOVÁ

Ilona Rédlová.jpg

 

Ilona Rédlová (Kaplová, Tichá)

Absolventka konzervatoře v Českých Budějovicích (2003), ze třídy prof. Š. Hraničkové. 

V roce 1998 získala 1. cenu na XXII. Soutěžní přehlídce konzervatoří v Pardubicích. V roce 2003 byla semifinalistkou mezinárodní soutěže Hans Gabor Belvedere ve Vídni. V roce 2010 získala cenu divadla J.K.Tyla v Plzni na Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech.

Po maturitě v roce 2000 vstoupila na Univerzitu Mozarteum v Salzburgu do třídy prof. I. Janser – Mayr. Zde měla možnost, v rámci operního studia, ztvárnit roli Marcelliny ve Figarově svatbě. Na Mozarteu spolupracovala s významnými osobnostmi jako např. s N. Singer – dirigentkou z milánské La Scaly, sólistou ze Sydney Opera House S. McLainem.

Zúčastnila se mnoha prestižních vystoupení, jako např. Festivalu mladých umělců evropských zemí v Pasově, koncertního turné ve francouzském Nancy, vystoupila na zahajovacím koncertu Dnů francouzské kultury. Hostovala v Moravském divadle v Olomouci, Státní opeře v Bánské Bystrici, Národním divadle v Brně, v Národním divadle Moravskoslezském v Ostravě, v divadle J.K.Tyla v Plzni nebo ve Státní  opeře v Košicích.

Pravidelně koncertuje v zahraničí (Německo, Rakousko, Maďarsko, Francie). V roce 2009 získala Opavskou Thálii za roli Ljubaši v Carské nevěstě od N.Rimskiho - Korsakova a v roce 2015 získala Cenu diváka ve Slezském divadle v Opavě. Věnuje se též pedagogické činnosti. Mnoho jejích žáků složilo přijímací zkoušky na konzervatoř i univerzitu. V letech 2006 - 2015 byla sólistkou opery ve Slezském divadle v Opavě. V roce 2018 získala ocenění města Krnova  za vynikající pedagogické výsledky za rok 2017 a v roce  2019  ocenění za vznik a fungování Československé pěvecké soutěže Hlas Slezska.

V současnosti působí jako pedagog na ZUŠ v Krnově, vyučuje sólový zpěv a vede pěvecký sbor Voices. Je předsedkyní spolku Hlas Česka, z. s. který má za cíl podporovat kulturu v ČR a také umělce všech žánrů. Je ředitelkou československé pěvecké soutěže Hlas Česka, Moravy a Slezska, která je jediná svého druhu v ČR.

Je spoluzakladatelkou hudebního Centra Muzika v Krnově. Věnuje se koncertní činnosti. 

bottom of page