top of page

STANISLAVA ŠINKOVSKÁ

20200802_152431.jpg

Vzdělání: Vystudovala jsem konzervatoř v Českých Budějovicích v oboru sólový operní zpěv pod vedením Vítězslavy Bobákové. Během studia jsem nastudovala v rámci operního herectví roly Evy ve Veselohrě na mostě do Bohuslava Martinů a Volpina v Haydnově Lékárníkovi. Při studiu jsem zpívala externě v divadle v Českých Budějovicích. Od roku 2005-2017   jsem byla v angažmá v operním sboru v Divadle F.X. Šaldy v Liberci. Nyní s divadlem spolupracuji externě.

 

V Libereckém divadle jsem nastudovala tyto role:

 A.Dvořák Rusalka-3.žínka

 G.Verdi Rigoletto-Giovanna

 Sestřenici v Pucciniho Butterfly

 R.Wagner Blůdný Holanďan-Mary

 Fanny Girl-paní Strakošová 

Místy spolupracuji s činohrou v muzikálech. Účastnila jsem se operních festivalů v Irském Wexfordu a se Státní operou Praha operního festivalu Na Grand Canarii. Sólově konzertuji nejen po České Republice, ale také v zahraničí-Německo, Francie, Polsko. V Německu jsem spolupracovala s hudebním skladatelem a dirigentem N. Betkhem. V Polsku jsem spolupracovala s dirigentem Dolnosaské Filharmonie Szymonem Makovski.

 Jsem ambasadorkou nadace Ma-Ma Foundation, pro kterou pořádám charitativní koncerty. 

V roce 2017 jsem byla lektorkou zpěvu a rytmických cvičení v rámci DFXŠ , v projektu Ochutnejme divadlo. V rámci projektu sdružení Tulipán jsem již třetím rokem jako porotkyně v hudební soutěži. V roce 1018 a 2019 jsem byla porotkyní v klasickém zpěvu v mezinárodní soutěži Hlas Slezka.

Mám již dlouholetou praxi v pedagogice. 8 let vyučuji hudební teorii, zpěv a klavír. Nyní studuji dálkově Vysokou školu pedagogickou, abych si rozšířila vzdělání.

Jazykové znalosti:

 Německý jazyk-pokročilý, anglický jazyk-pasivně, italský jazyk-pasivně

bottom of page