top of page

JANA ŠTROMSKÁ

Jana vystudovala operní zpěv na konzervatoři v Českých Budějovicích. Nicméně je všestraně nadanou hudebnicí a také jí to sluší v divadle. Spolupracovala například s Bábkovým divadlem na rázcestí v Bánské Bystrici, nebo s Norským Teater Innlandet. Což by skoro vypadalo, že je i nadanou světoběžnicí. Ale ono ne, stýskalo se jí po domově a tak ji Severní vítr zavál do Divadla ANPU a  Divadla Lampion. Po cestě se zastavila také v Chebu a na nějaký čas také Táboře. Zde spolupracovala na hudbě s Divadlem Kapota a Divadlem Voživot. Za hudbu k inscenacím získává ceny. Spolupracovala s Loutkovým Divadlem Dokola Tábor, kde se také věnovala komponování hudby k inscenacím, ale hlavně zazářila jako herečka v několika krásných pohádkách. Jana se také věnuje soukromé výuce hudby, muzikoterapii, vyučuje hudební kurzy, koncertuje. 

Po překonání rakoviny,  v roce 2020 uvedla premiéru pohádkového komorního muzikálu  - Malá Čarodějnice. O pár měsíců později, Jana “vykouzlila” pro všechny, kdo věří na pohádky a zázraky "kočovné," nebo taky "potulné" Divadlo Malé Čarodějnice. 

V ten samý rok se stala členem týmu poroty Hlasu Česka a je to pro ni veliká radost. Děkuje za pozvání paní ředitelce a zakladatelce soutěže Iloně K. Rédlová a věří, že si to všichni skvěle užijí.  

bottom of page