top of page

PATRIK STOUPA

unnamed.jpg
Patrik je český zpěvák, klavírista a skladatel. Říká o sobě, že muziku si zamiloval snad již v dupačkách, když mu maminka zpívala.
Po absolvování ZUŠ Sedlčany v oboru klavír měl připravený program pro přijímací zkoušky na Ježkovu konzervatoř v Praze. Díky zlomené ruce se ale zkoušek nemohl zúčastnit. Na Jazzovou hudbu ale nezanevřel a dodnes působí jako pianista a zpěvák Big bandu Blue orchestra (spolupráce s Felixem Slováčkem, Petrou Janů, Tomášem Savkou). Zpěv studoval soukromě u renomovaných učitelek a v roce 2013 se mu podařilo uspět v mezinárodní soutěži Česko zpívá.

 

Má vlastní pop-rockový projekt a v březnu roku 2017 vydal svůj první singl "Nad krajinou" na kterém spolupracoval s muzikanty z kapely Blue effect. Navázal na něj v roce 2018 druhým singlem “Svítá” který připravoval společně s kytaristou a producentem Ewy Farné, Lukášem Chromkem. 

V roce 2021 složil a nazpíval píseň “Je to znát” pro Nadační fond Světluška, kterého se stal tváří. Singl byl úspěšný v hitparádách na Českém rozhlasu, radiu Kiss, radiu City..

Posledních 5 let kromě koncertování po České republice působí jako hudební pedagog, učí na soukromé hudební škole Wunderbaro a ve spolupráci s Mezinárodní konzervatoří dělá pěvecké workshopy pro učitele ze státních hudebních škol. 
S kolegou otevřel nahrávací studio, ve kterém produkčně pomáhá ostatním umělcům a kapelám. 

 

 

bottom of page